rośliny
20 Gru
2017

Ciekawostki o kapturnicy

Poniektórzy może pewnego dnia słuchali o takiej roślinie jaką jest kapturnica, inni z kolei prawdopodobnie pierwszy raz stykają się z tą nazwą. Nie ma w tym nic podejrzanego, ponieważ roślina ta należy do roślin znajdujących się w Ameryce Północnej. Jest to roślina bagienna, a więc w naturalnym środowisku możemy ją odkryć wyłącznie na bagnach. Kapturnica to roślina egzotyczna, jaka należy do rodziny owadożernych. Obecnie możemy wymienić dziewięć odmian kapturnicy, wśród jakich odkryjemy też mnogie mieszańce, które co ciekawe częstokroć są o wiele niezwyklej odporne.

A jakie jest zastosowanie kapturnicy? Otóż dzisiaj jest ona użytkowana, na przykład w ogrodach botanicznych, zaś także w szklarniach, na pewno więc warto wybrać się w takie miejsce, ażeby zobaczyć tą intrygującą roślinę, zaś także inne egzotyczne także interesujące rośliny. Na domiar tego kapturnica może być też hodowana w domach plus mieszkaniach jako roślina doniczkowa, choć oczywiście hodowla taka wymaga trochę zachodu, a także właściwej pielęgnacji tej rośliny. Kapturnica jest też hodowana jako roślina ozdobna. Niektóre jej gatunki mogą być hodowane też w ogrodach.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwum

Ciasteczka

Pamiętaj, że jeżeli korzystasz ze strony to wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek. Ciasteczka są używane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.