rośliny
2 Sty
2018

Egzotyczne rośliny

Kapturnica to roślina egzotyczna, jaka należy do rodziny roślin owadożernych. Występuje ona zwłaszcza w Ameryce Północnej na terenach słonecznych oraz bagnistych, czyli na mokradłach bądź torfowiskach, oraz także na kwaśnych glebach. Z pewnością posiada ona ogromnie intrygujący mechanizm polowania. Kapturnica wabi owady słodkim nektarem, który wydziela, a także jasnym ubarwieniem dzbanków. Nektar gromadzi się na krawędziach dzbanków, jaka jest pokryta śliskimi włoskami, co sprawia, że owady nie potrafią się na niej utrzymać.

Tak więc w większości wypadków zwabione owady spadają w dół dzbanka, który jest wypełniony wodą deszczową, a także enzymami trawiennymi, jakie rozkładają ciało owadów. Z pewnością mechanizm ten jest niezwykle nietuzinkowy, oraz także ogromnie godny uwagi. Kapturnice należą do ciekawych roślin dodatkowo niewątpliwie powinno się zasięgnąć na ich temat jeszcze więcej wiadomości. Mają również interesujący wygląd, powinno się nadmienić, iż kwiaty kapturnicy mogą mieć rozmaite kolory, między innymi czerwony, żółty bądź też biały.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwum

Ciasteczka

Pamiętaj, że jeżeli korzystasz ze strony to wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek. Ciasteczka są używane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.