rośliny
15 Lis
2017

Gatunki roślin owadożernych

Kapturnica to nadzwyczaj fascynująca roślina występująca w północnej Ameryce. Rośnie ona przeważnie na terenach bagnistych, na mokradłach czy również na torfowiskach i innych terenach piaskowych. Roślina ta ubóstwia słońce i potrzebuje obfitą ilość promieni słonecznych do życia. Kapturnica należy do rodziny roślin owadożernych. Za pomocą przyjemnego i pachnącego nektaru, i dodatkowo pięknych jasnych odcieni i barw zwabia do siebie różnego rodzaju owady, jakie wpadają w jej śmiercionośną pułapkę.

Roślina ta ma mnóstwo odmian, gatunków i podgatunków, niektóre z nich wolno hodować także w Polsce, nawet w warunkach domowych. Aczkolwiek nadzwyczaj ważkie jest zapewnienie kapturnicy odpowiednich warunków do życia, a więc mokrego podłoża, właściwej ilości światła i właściwej temperatury. Kapturnicę możemy dodatkowo w dzisiejszych czasach spotkać w wielu ogrodach botanicznych, oczywiście powinno się się tam wybrać, ażeby ją obejrzeć. Kapturnice w naturalnym środowisku żyją przez mnóstwo lat, jednak w warunkach hodowlanych przy właściwej pielęgnacji też zdołają przeżyć w istocie długi czas.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy

Archiwum

Ciasteczka

Pamiętaj, że jeżeli korzystasz ze strony to wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek. Ciasteczka są używane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.