rośliny
9 Sty
2018

Gatunki roślin owadożernych

Kapturnica to niezwykle ciekawa roślina, która pochodzi z rodziny owadożernych. Występuje ona zwłaszcza na bagnach w Ameryce Północnej, a szczegółowiej w jej wschodniej części. Możemy obecnie wyróżnić dziewięć gatunków, oraz też rozmaite mnogie mieszańce tej rośliny. Jak już nadmieniliśmy kapturnica pochodzi z rodziny roślin owadożernych, oczywiście więc wabi ona owady za pomocą specjalnego słodkiego nektaru o prawdziwym zapachu. Zwabione owady toną w wodzie deszczowej, która najczęściej wypełnia wnętrze rośliny.

Pożądane byłoby też wspomnieć o wyglądzie kapturnicy. Posiada ona liście, które sięgają do metra długości, są to tak zwane liście pułapkowe. Zawierają one substancje trawienne, oraz też inne bakterie, które wspomagają rozkład substancji organicznych. Kapturnica posiada też duże kwiaty różnego koloru także o rozlicznej barwie, na przykład żółtej, czerwonej, zielonej bądź też białej, ze słupkami o znaczącym wyglądzie. Zadaniem tych słupków jest osłanianie znajdujących się niżej pręcików. Niewątpliwie trzeba stwierdzić, iż kapturnica to niezwykle intrygująca także interesująca, oraz bez wątpliwości niezwykła roślina.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy

Archiwum

Ciasteczka

Pamiętaj, że jeżeli korzystasz ze strony to wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek. Ciasteczka są używane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.