rośliny
7 Lis
2017

Jak pielęgnować rośliny?

Kapturnica to aktualnie nadzwyczaj pociągająca roślina pochodząca z rodziny owadożernych. Kapturnica zwłaszcza występuje w Ameryce Północnej, choć niektóre jej odmiany można hodować również w Polsce. Jednak naturalnym środowiskiem kapturnicy są powierzchnie bagienne, to jest różne mokradła, tereny trawiaste, też występują one w pobliżu zbiorników wodnych. Kapturnice możemy też zastać aktualnie na kwaśnych glebach, torfie także innych powierzchniach opartych na piasku.

Kapturnice to rośliny, które nie lubią ciemności także mroku, wręcz przeciwnie wolą słońce, tak więc odszukamy je też na terenach nasłonecznionych, gdzie są wystawione na wielkie działanie promieni słonecznych. Powinno się też nadmienić, że kapturnice rosną w miejscach, w których panuje nadzwyczaj dokładny podział na pory roku, w szczególności na lato także zimę. Kapturnica to roślina, jaka obejmuje niemało gatunków, podgatunków także odmian, a oprócz tego – jak już wcześniej wspomnieliśmy – niektóre można hodować aktualnie w Polsce, w warunkach domowych, w ogrodach botanicznych lub szklarniach.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy

Archiwum

Ciasteczka

Pamiętaj, że jeżeli korzystasz ze strony to wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek. Ciasteczka są używane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.