rośliny
10 Gru
2017

Nawóz dla roślin

Bezspornie każdy wie, że kapturnica jest rośliną, która żyje na bagnach i torfowiskach, zwłaszcza na terenach Ameryki Północnej. Aczkolwiek kapturnicę możemy też spotkać w ogrodach botanicznych plus w szklarniach, niemało osób hoduje ją też w domu. Niemniej jednak jest parę rzeczy, o których wskazane jest pamiętać, jeżeli hodujemy czy też chcemy hodować taką roślinę. Kapturnice to rośliny, które ubóstwiają światło, powinny mieć więc niesłychanie dużą ilość światła co najmniej przez dwanaście godzin dziennie.

Wilgotność powietrza powinna wynosić około 40 do 60 procent, natomiast temperatura od 20 do 35 stopni w lecie, natomiast też od 0 do 15 stopni w zimie. Musimy pamiętać, iż w naturalnych warunkach kapturnica rośnie na terenach bagnistych, tak więc jej hodowanie wymaga, aby roślina ta miała nieustająco mokre podłoże, z kolei podłożem tym powinien być bezsprzecznie kwaśny torf z piaskiem (najlepiej gruboziarnistym). Należałoby pamiętać o tych szczegółach, a bezsprzecznie nie będziemy mieć żadnych kłopotów z hodowaniem kapturnicy. Należałoby też wtrącić, iż metody upraw są takie same dla wszelkich podgatunków kapturnicy.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwum

Ciasteczka

Pamiętaj, że jeżeli korzystasz ze strony to wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek. Ciasteczka są używane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.