rośliny
15 Lis
2017

Roślinność w ogrodach botanicznych

Kapturnica to roślina pochodząca z rodziny owadożernych, a więc tak naprawdę jest ona rośliną drapieżną. Jednak jej wygląd w żadnym wypadku na to nie wskazuje, ponieważ kapturnica jest w rzeczywistości śliczną rośliną o zdumiewającym ubarwieniu. Obecnie możemy wyróżnić około dziewięć odmian tej rośliny, oraz także sporo podgatunków również mieszańców, z których każda roślina ma inne odcienie również barwy. Kapturnice posiadają także kwiaty o rozlicznych barwach, między innymi możemy wyróżnić odcienie takie jak czerwień, biel, zieleń, kolor żółty lub także różowy.

Kwiaty pojawiają się w okresie wczesnej wiosny, czy też późnym latem, czyli na przełomie marca również czerwca. Mają one bez wątpienianieco wymowny, parasolowaty kształt, blisko pięć płatków, a średnica wynosi od trzech do dziesięciu centymetrów. Kwiaty te rosną pojedynczo w wysokich pędach, w ten sposób chronią owady, jakie je zapylają (na przykład pszczoły) przed wpadnięciem w śmiercionośną pułapkę. Oczywiście warto ujrzeć tą śliczną roślinę na żywo, szczęśliwie dzisiaj możemy ją zastać w ogrodach botanicznych.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy

Archiwum

Ciasteczka

Pamiętaj, że jeżeli korzystasz ze strony to wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek. Ciasteczka są używane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.