rośliny
6 Sty
2018

Rośliny zabijające owady

Kapturnica to ogromnie fascynująca także egzotyczna roślina. Rośnie przeważnie na terenach bagnistych znajdujących się we wschodniej części Ameryki Północnej. Mimo to ażeby zobaczyć na żywo tą roślinę wcale nie trzeba jechać do Ameryki Północnej. Zdołamy ją dziś odnaleźć dodatkowo w wielu ogrodach botanicznych, co ciekawe poniektóre odmiany kapturnicy można nawet pielęgnować w warunkach domowych, tak więc dziś zdołamy mieć tą niezwykłą roślinę nawet w swoim domu.

Oczywiście pielęgnacja kapturnicy nie jest banalna, ponieważ jak już wspomnieliśmy jest to roślina egzotyczna. Pochodzi ona z rodziny roślin owadożernych, zaś więc żywi się ona owadami. W jaki sposób je zwabia? Kapturnica wydziela przyjemny także aromatyczny nektar, jaki jest znakomitym wabikiem na rozliczne owady. Kapturnica posiada dodatkowo tak zwane liście pułapkowe. To właśnie one na ogół są wypełnione wodą deszczową, w której topią się zwabione owady. W taki sposób kapturnica zwabia plus zabija owady. Na pewno każdy zgodzi się z tym, że jest to naprawdę ogromnie fascynująca roślina, którą pożądane byłoby zobaczyć.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwum

Ciasteczka

Pamiętaj, że jeżeli korzystasz ze strony to wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek. Ciasteczka są używane zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.